GenelÇağ Üniversitesi Psikoloji

Çağ Üniversitesi Psikoloji

Özel üniversiteler içerisinde yer alan Çağ Üniversitesi psikoloji bölümü de dahil olmak üzere birçok alanda eğitimler vermektedir.

Hangi Fakülteler Var

Vakıf Üniversitesi olarak Çağ Üniversitesi’nde hukuk, iktisadi idari bilimler, fen edebiyat fakülteleri yanında sosyal bilimler enstitüsü, meslek yüksekokulu ve hazırlık okulu yer almaktadır. Her fakülte ve ana kategori altında farklı bölümler bulmak mümkündür. Her sene birçok öğrenci bu bölümlerden tercih yapmakta ve akademik yılını tamamlayarak mezun olmaktadır.sosyal olanaklar, kampüs ve diğer açılardan üniversitenin birçok artısını görmek mümkündür. İyi değerlendiren öğrenciler başarı ve istedikleri donanımla mezun olabilmektedir.

Psikoloji Bölümü Hakkında

Özel Üniversite seçiminiz sonrasında psikoloji bölümünde eğitim almak isterseniz alanla ilgili ön bilgi edinmek faydalı olacaktır. Programın amacı öğrencilerin analitik, eleştirel düşünme kapasitesinin artmasını sağlamak, bu doğrultuda uygulamalar yapmak ve gelişimi tamamlamak gibi özetlenebilri. Bilimsel araştırmalardoğrultusunda ülke içi veuluslararası alanda mesleki yeterlilik edinmek diğer önemli bir hedeftir. Evrensel psikoloji bilgisi ile donatılan öğrenciler yetiştirmek bölümün en önemli amaçlarındandır.

Psikoloji bölümü programı içerisinde doğru bakış açısı oluşturmak üzere araştırmaların tasarlanması, veri analizi ve yorumu gibi temel tekniklerin kazanılması sağlanmaktadır. Programa dahil olan öğrenciler elde ettikleri becerileri,iş ortamlarında ya da diğer alanlarda gerçekçi şekilde uygulama imkanına sahip olmaktadır. Bölümden mezun olan kişiler ve aslında tüm bölümler için geçerli bir kural olarak kişiler arası duyarlılık, hümanist felsefe doğrultusunda hareket etmektedir.

Categories: Genel

Comments

No Comments Yet. Be the first?

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir